South Challenge Cup

Matches

Day Home team Score/Time Away team  
Friday 15/10/2021
FT
Bo'ness Athletic 3 - 1 Gartcairn Juniors
Friday 15/10/2021
FT
Cumbernauld Colts 2 - 0 Rosyth
Saturday 16/10/2021
00:00
Renfrew - Westerton United
Saturday 16/10/2021
00:00
Lugar Boswell Thistle - Heston Rovers
Saturday 16/10/2021
FT
Finnart 5 - 2 BSC Glasgow
Saturday 16/10/2021
FT
Harmony Row 0 - 5 Clydebank
Saturday 16/10/2021
FT
Irvine Meadow 5 - 3 Kilwinning Rangers
Saturday 16/10/2021
FT
Kilbirnie Ladeside 4 - 1 Port Glasgow Juniors
Saturday 16/10/2021
FT
Rossvale 6 - 0 Campbeltown Pupils
Saturday 16/10/2021
FT
Saltcoats Victoria 1 - 8 Glasgow United
Saturday 16/10/2021
FT
St Anthony's 2 - 0 Rutherglen Glencairn
Saturday 16/10/2021
FT
St Peters 1 - 4 Beith Juniors
Saturday 16/10/2021
FT
Largs Thistle 5 - 1 Glasgow Perthshire
Saturday 16/10/2021
FT
Vale of Clyde 0 - 4 Pollok
Saturday 16/10/2021
FT
Yoker Athletic 0 - 3 Drumchapel United
Saturday 16/10/2021
FT
Cumbernauld United 1 - 0 Inverkeithing Hillfield
Saturday 16/10/2021
FT
Glasgow University 0 - 2 Luncarty
Saturday 16/10/2021
FT
Kilsyth Rangers 2 - 2 Thorniewood United
Saturday 16/10/2021
FT
Auchinleck Talbot 1 - 0 Forth Wanderers
Saturday 16/10/2021
FT
Blantyre Victoria 2 - 0 Cumnock Juniors
Saturday 16/10/2021
FT
Bonnyton Thistle 1 - 3 St. Cuthbert Wanderers
Saturday 16/10/2021
FT
Cambuslang Rangers 7 - 0 Lochmaben
Saturday 16/10/2021
15:00
Darvel - Gretna 2008
Saturday 16/10/2021
FT
East Kilbride Thistle 4 - 2 Newton Stewart
Saturday 16/10/2021
FT
Girvan 1 - 2 Maybole Juniors
Saturday 16/10/2021
FT
Glenafton Athletic 3 - 3 Kello Rovers
Saturday 16/10/2021
FT
Larkhall Thistle 0 - 3 East Kilbride
Saturday 16/10/2021
FT
Muirkirk Juniors 2 - 4 Whitletts Victoria
Saturday 16/10/2021
FT
Hurlford United 4 - 0 Wishaw
Saturday 16/10/2021
FT
Troon 3 - 1 Lanark United
Saturday 16/10/2021
FT
Lesmahagow 6 - 3 Creetown
Saturday 16/10/2021
FT
Johnstone Burgh 1 - 2 Greenock Juniors
Saturday 16/10/2021
FT
Arthurlie 5 - 1 Benburb
Saturday 16/10/2021
FT
Irvine Victoria 0 - 1 Vale of Leven
Saturday 16/10/2021
FT
Dundonald Bluebell 1 - 0 Crossgates Primrose
Saturday 16/10/2021
FT
Burntisland Shipyard 1 - 3 Stirling University
Saturday 16/10/2021
FT
Dunipace 1 - 3 Sauchie Juniors
Saturday 16/10/2021
FT
Linlithgow Rose 2 - 1 Camelon Juniors
Saturday 16/10/2021
FT
Glenrothes 3 - 1 St Andrews United
Saturday 16/10/2021
FT
Jeanfield Swifts 2 - 0 Broomhill
Saturday 16/10/2021
FT
Kinnoull 1 - 3 Harthill Royal
Saturday 16/10/2021
FT
Syngenta 2 - 0 Oakley United
Saturday 16/10/2021
FT
Thornton Hibs 1 - 4 Lochore Welfare
Saturday 16/10/2021
FT
Blackburn United 4 - 3 Stoneyburn Juniors
Saturday 16/10/2021
FT
Easthouses Lily 1 - 4 Spartans
Saturday 16/10/2021
FT
Edinburgh College 0 - 7 Penicuik Athletic
Saturday 16/10/2021
FT
Whitburn Juniors 1 - 3 Gala Fairydean Rovers
Saturday 16/10/2021
FT
Haddington Athletic 4 - 1 Leith Athletic
Saturday 16/10/2021
FT
Lothian Hutchison 1 - 3 Civil Service Strollers
Saturday 16/10/2021
FT
Tynecastle 1 - 0 Armadale Thistle
Saturday 16/10/2021
FT
Newtongrange Star 1 - 2 Tranent Juniors
Saturday 16/10/2021
FT
Ormiston 2 - 0 Hawick Royal Albert Utd
Saturday 16/10/2021
FT
Preston Athletic 2 - 1 Peebles Rovers
Saturday 16/10/2021
FT
Pumpherston Juniors 2 - 7 Edinburgh United
Saturday 16/10/2021
FT
West Calder United 2 - 1 Bathgate Thistle
Saturday 16/10/2021
FT
Coldstream 3 - 0 Tweedmouth Rangers
Saturday 16/10/2021
16:00
Bo'ness United - Kirkcaldy & Dysart
Saturday 16/10/2021
FT
Caledonian Braves 4 - 0 Kennoway Star Hearts
Saturday 16/10/2021
FT
Abbey Vale 3 - 4 Newmains United
Saturday 16/10/2021
FT
Lochar Thistle 2 - 5 Threave Rovers
Saturday 16/10/2021
FT
Berwick Rangers 1 - 1 Broxburn Athletic
Saturday 16/10/2021
FT
Bonnyrigg Rose Athletic 9 - 1 Arniston Rangers
Saturday 16/10/2021
FT
Edinburgh University 2 - 0 Dalkeith Thistle
Sunday 17/10/2021
FT
St Cadoc's 3 - 4 Petershill

Tables

# Team MP D P
1 9 +20 22
2 9 +21 21
3 9 +16 20
4 9 +6 17
5 9 +0 15
18+ GambleAware