Cup

16th Finals

Day Home team Score/Time Away team  
Tuesday 24/03/2020
00:00
Tamale City - Wamanafo Mighty Royals
Tuesday 24/03/2020
00:00
Wa Suntaa - Bofoakwe Tano
Tuesday 24/03/2020
00:00
Bechem United - Unity
Tuesday 24/03/2020
00:00
Paga Crocodile Stars - Real Tamale
Tuesday 24/03/2020
00:00
Young Apostles - Kenyasi New Dreams
Wednesday 25/03/2020
00:00
Medeama - King Faisal
Wednesday 25/03/2020
00:00
Ashanti Gold - Samartex
Wednesday 25/03/2020
00:00
BYFA - Unistar Academy
Wednesday 25/03/2020
00:00
Venomous Vipers - Elmina Sharks
Wednesday 25/03/2020
00:00
Nzema Kotoko - Asokwa Deportivo
Thursday 26/03/2020
00:00
Hearts of Oak - Okwahu United
Thursday 26/03/2020
00:00
Legon Cities - Vision
Thursday 26/03/2020
00:00
Likpe Heroes - Dreams
Thursday 26/03/2020
00:00
Emmanuel - Star Madrid
Thursday 26/03/2020
00:00
Liberty Professionals - Great Olympics
Thursday 26/03/2020
00:00
Tema Youth - WAFA

32nd Finals

Day Home team Score/Time Away team  
Saturday 22/02/2020
FT
Attram de Visser 1 - 2 Tema Youth
Saturday 22/02/2020
FT
Akatsi All Stars 1 - 1 Likpe Heroes
Saturday 22/02/2020
FT
Unistar Academy 1 - 1 Skyy
Saturday 22/02/2020
FT
Venomous Vipers 3 - 0 Suamponman
Saturday 22/02/2020
FT
DC United 0 - 1 Wamanafo Mighty Royals
Saturday 22/02/2020
FT
Kenyasi New Dreams 1 - 0 Eleven Wonders
Saturday 22/02/2020
FT
Emmanuel 4 - 1 Uncle T
Saturday 22/02/2020
FT
Tamale City 1 - 0 Kintampo
Sunday 23/02/2020
FT
Danbort 0 - 2 Hearts of Oak
Sunday 23/02/2020
FT
Accra City 0 - 0 Liberty Professionals
Sunday 23/02/2020
FT
Heart of Lions 1 - 2 WAFA
Sunday 23/02/2020
FT
Kings Palace 0 - 0 Vision
Sunday 23/02/2020
FT
Okwahu United 1 - 0 Blue Skies Pelicans
Sunday 23/02/2020
FT
Phar Rangers 1 - 2 Dreams
Sunday 23/02/2020
FT
Samartex 5 - 1 Nkwantaman United
Sunday 23/02/2020
FT
Eleven Wise 0 - 4 Nzema Kotoko
Sunday 23/02/2020
FT
Karela 0 - 1 Medeama
Sunday 23/02/2020
FT
Achiken 0 - 2 Ashanti Gold
Sunday 23/02/2020
FT
Asante Kotoko 1 - 2 Asokwa Deportivo
Sunday 23/02/2020
FT
Pacific Heroes 0 - 0 BYFA
Sunday 23/02/2020
FT
Paga Crocodile Stars 1 - 1 Zuarungu
Sunday 23/02/2020
FT
Wa Suntaa 2 - 1 Wa Yasin
Sunday 23/02/2020
FT
Aduana Stars 1 - 2 Bechem United
Sunday 23/02/2020
FT
Brong Ahafo Stars 0 - 0 Bofoakwe Tano
Sunday 23/02/2020
FT
Unity 2 - 1 Berekum Chelsea
Sunday 23/02/2020
FT
Kintampo Top Talent 2 - 2 Young Apostles
Sunday 23/02/2020
FT
Gamba All Blacks 1 - 2 Elmina Sharks
Sunday 23/02/2020
FT
Real Tamale 3 - 1 Young Zobzia
Monday 24/02/2020
FT
Mighty Jets 0 - 2 Great Olympics
Monday 24/02/2020
FT
Legon Cities 3 - 0 Inter Allies
Monday 24/02/2020
FT
Ebusua Dwarfs 1 - 1 Star Madrid
Monday 24/02/2020
FT
King Faisal 6 - 0 Thunderbolt

Tables

# Team MP D P
1 36 +47 83
2 36 +28 70
3 36 +21 66
4 36 +22 64
5 35 +20 60
18+ GambleAware