FA Cup

England

Matches

Day Home team Score/Time Away team  
Friday 09/08/2019
FT
Skelmersdale United 1 - 1 Penistone Church
Friday 09/08/2019
FT
Woodford Town 1 - 1 White Ensign
Friday 09/08/2019
FT
Balham 1 - 0 Rusthall
Friday 09/08/2019
FT
Bexhill United 1 - 6 Eastbourne Town
Friday 09/08/2019
FT
Sutton Common Rovers 1 - 1 Molesey
Friday 09/08/2019
FT
Plymouth Parkway 1 - 0 Buckland Athletic
Friday 09/08/2019
FT
Hackney Wick 1 - 3 Framlingham Town
Saturday 10/08/2019
FT
Punjab United 0 - 1 Broadbridge Heath
Saturday 10/08/2019
FT
Street 4 - 1 Odd Down
Saturday 10/08/2019
FT
Consett 1 - 1 Dunston UTS
Saturday 10/08/2019
FT
Newton Aycliffe 0 - 2 Northallerton Town
Saturday 10/08/2019
FT
Kendal Town 0 - 4 Hemsworth MW
Saturday 10/08/2019
FT
Shildon AFC 0 - 0 Garforth Town
Saturday 10/08/2019
FT
Whitley Bay 1 - 7 Hebburn Town
Saturday 10/08/2019
FT
Ashington AFC 2 - 0 Albion Sports
Saturday 10/08/2019
FT
Billingham Town 3 - 0 Yorkshire Amateur
Saturday 10/08/2019
FT
West Auckland Town 1 - 3 Bridlington Town
Saturday 10/08/2019
FT
North Shields 2 - 2 Guisborough Town
Saturday 10/08/2019
FT
Bishop Auckland 0 - 2 Thornaby
Saturday 10/08/2019
FT
Sunderland RCA 0 - 0 Sunderland Ryhope CW
Saturday 10/08/2019
FT
Seaham Red Star 4 - 2 Penrith AFC
Saturday 10/08/2019
FT
Harrogate Railway 1 - 10 Whickham
Saturday 10/08/2019
FT
Nostell MW 2 - 2 Stockton Town
Saturday 10/08/2019
FT
Hall Road Rangers 0 - 3 Goole
Saturday 10/08/2019
FT
Knaresborough Town 0 - 3 Newcastle Benfield
Saturday 10/08/2019
FT
Vauxhall Motors 1 - 2 Winsford United
Saturday 10/08/2019
FT
Charnock Richard 2 - 1 Lower Breck
Saturday 10/08/2019
FT
Thackley 1 - 4 Handsworth
Saturday 10/08/2019
FT
Longridge Town 6 - 1 Barnoldswick Town
Saturday 10/08/2019
FT
Irlam 4 - 0 Ashton Athletic
Saturday 10/08/2019
FT
Northwich Victoria 2 - 2 Silsden
Saturday 10/08/2019
FT
AFC Liverpool 2 - 3 Burscough
Saturday 10/08/2019
FT
Avro 3 - 4 Litherland Remyca
Saturday 10/08/2019
FT
Runcorn Town 2 - 0 Warrington Rylands
Saturday 10/08/2019
FT
Squires Gate 1 - 2 West Didsbury & Chorlton
Saturday 10/08/2019
FT
Clitheroe 1 - 2 1874 Northwich
Saturday 10/08/2019
FT
Eccleshill United 2 - 1 Bootle
Saturday 10/08/2019
FT
Athersley Recreation 0 - 4 Padiham
Saturday 10/08/2019
FT
City of Liverpool 3 - 1 Campion
Saturday 10/08/2019
FT
Liversedge 5 - 1 Abbey Hey
Saturday 10/08/2019
FT
Coventry Sphinx 1 - 1 Coventry United
Saturday 10/08/2019
FT
Lye Town 0 - 3 Lutterworth Town
Saturday 10/08/2019
FT
Romulus 0 - 0 Wolverhampton Casuals
Saturday 10/08/2019
FT
Lichfield City 3 - 2 Highgate United
Saturday 10/08/2019
FT
Haughmond 3 - 2 Walsall Wood
Saturday 10/08/2019
FT
Atherstone Town 1 - 3 Stourport Swifts
Saturday 10/08/2019
FT
Congleton Town 1 - 1 Westfields
Saturday 10/08/2019
FT
Hanley Town 2 - 3 Leicester Road
Saturday 10/08/2019
FT
Boldmere St. Michaels 3 - 1 Daventry Town
Saturday 10/08/2019
FT
Tividale 2 - 1 Wednesfield
Saturday 10/08/2019
FT
Racing Club Warwick 0 - 2 AFC Wulfrunians
Saturday 10/08/2019
FT
Dunkirk 0 - 3 Gresley Rovers
Saturday 10/08/2019
FT
Sporting Khalsa 5 - 4 Rugby Town
Saturday 10/08/2019
FT
Heather St Johns 2 - 0 Wolves Sporting
Saturday 10/08/2019
FT
Malvern Town 1 - 2 Whitchurch Alport
Saturday 10/08/2019
FT
Radford 0 - 7 Heanor Town
Saturday 10/08/2019
FT
Winterton Rangers 2 - 1 Grimsby Borough
Saturday 10/08/2019
FT
Quorn 1 - 2 Sherwood Colliery
Saturday 10/08/2019
FT
Leicester Nirvana 2 - 1 Oadby Town
Saturday 10/08/2019
FT
Worksop Town 1 - 2 Melton Town
Saturday 10/08/2019
FT
Sleaford Town 0 - 7 AFC Mansfield
Saturday 10/08/2019
FT
Mulbarton Wanderers 0 - 0 Boston Town
Saturday 10/08/2019
FT
South Normanton Athletic 5 - 0 Selston
Saturday 10/08/2019
FT
Bottesford Town 2 - 8 Long Eaton United
Saturday 10/08/2019
FT
Barton Town Old Boys 3 - 2 Carlton Town
Saturday 10/08/2019
FT
Shepshed Dynamo 2 - 4 Maltby Main
Saturday 10/08/2019
FT
Anstey Nomads 0 - 3 Kirby Muxloe
Saturday 10/08/2019
FT
Loughborough University 3 - 1 Ilkeston Town
Saturday 10/08/2019
FT
Potton United 1 - 2 Ely City
Saturday 10/08/2019
FT
March Town United 2 - 1 Norwich United
Saturday 10/08/2019
FT
Walsham Le Willows 1 - 2 Peterborough N Star
Saturday 10/08/2019
FT
Eynesbury Rovers 3 - 3 Wellingborough Town
Saturday 10/08/2019
FT
Desborough Town 1 - 3 Histon
Saturday 10/08/2019
FT
Biggleswade 4 - 1 Mildenhall Town
Saturday 10/08/2019
FT
Holbeach United 2 - 0 Fakenham Town
Saturday 10/08/2019
FT
Bugbrooke St Michaels 1 - 0 Norwich CBS
Saturday 10/08/2019
FT
Biggleswade United 1 - 0 Swaffham Town
Saturday 10/08/2019
FT
Harborough Town 1 - 2 Deeping Rangers
Saturday 10/08/2019
FT
Newmarket Town 2 - 2 Arlesey Town
Saturday 10/08/2019
FT
Gorleston 1 - 0 Pinchbeck United
Saturday 10/08/2019
FT
Great Yarmouth Town 4 - 2 Wellingborough Whitworth
Saturday 10/08/2019
FT
Walthamstow 5 - 0 Sporting Bengal United
Saturday 10/08/2019
FT
Haverhill Rovers 1 - 6 Colney Heath
Saturday 10/08/2019
FT
Crawley Green 2 - 5 Takeley
Saturday 10/08/2019
FT
Hadley 4 - 2 Redbridge
Saturday 10/08/2019
FT
Woodbridge Town 1 - 0 Coggeshall United
Saturday 10/08/2019
FT
Clapton 0 - 6 Stowmarket Town
Saturday 10/08/2019
FT
Hullbridge Sports 1 - 2 Stanway Rovers
Saturday 10/08/2019
FT
London Colney 2 - 0 Hadleigh United
Saturday 10/08/2019
FT
Sawbridgeworth Town 1 - 3 Halstead Town
Saturday 10/08/2019
FT
Clacton 3 - 0 St Margaretsbury
Saturday 10/08/2019
FT
Southend Manor 0 - 0 Long Melford
Saturday 10/08/2019
FT
Leyton Athletic 0 - 1 Cockfosters
Saturday 10/08/2019
FT
Stotfold 3 - 1 Harpenden Town
Saturday 10/08/2019
FT
Ilford 1 - 2 Harwich & Parkeston
Saturday 10/08/2019
FT
Saffron Walden Town 1 - 0 Baldock Town
Saturday 10/08/2019
FT
Fairford Town 3 - 2 Enfield
Saturday 10/08/2019
FT
AFC Hayes 1 - 1 Wembley
Saturday 10/08/2019
FT
Clanfield 85 1 - 3 Shortwood United
Saturday 10/08/2019
FT
Dunstable Town 3 - 2 Chipping Sodbury Town
Saturday 10/08/2019
FT
Slimbridge 1 - 0 Edgware Town
Saturday 10/08/2019
FT
Tuffley Rovers 1 - 1 North Greenford United
Saturday 10/08/2019
FT
Royal Wootton 1 - 1 Aylesbury Vale Dynamos
Saturday 10/08/2019
FT
London Tigers 0 - 2 Thame Rangers
Saturday 10/08/2019
FT
Newport Pagnell Town 6 - 2 Cheltenham Saracens
Saturday 10/08/2019
FT
Leverstock Green 1 - 1 Ardley United
Saturday 10/08/2019
FT
Oxhey Jets 0 - 4 Flackwell Heath
Saturday 10/08/2019
FT
Bishop's Cleeve 3 - 0 Easington Sports
Saturday 10/08/2019
FT
Wantage Town 1 - 1 Brackley Town Saints
Saturday 10/08/2019
FT
Leighton Town 4 - 1 Thornbury Town
Saturday 10/08/2019
FT
Shrivenham 1 - 1 Holmer Green
Saturday 10/08/2019
FT
Harefield United 3 - 0 Lydney Town
Saturday 10/08/2019
FT
Longlevens 3 - 0 Malmesbury Victoria
Saturday 10/08/2019
FT
AFC Croydon Athletic 1 - 0 Virginia Water
Saturday 10/08/2019
FT
Loxwood 1 - 1 Abbey Rangers
Saturday 10/08/2019
FT
Crawley Down Gatwick 0 - 2 Newhaven
Saturday 10/08/2019
FT
Cray Valley PM 2 - 1 Chatham Town
Saturday 10/08/2019
FT
Bridon Ropes 3 - 1 Broadfields United
Saturday 10/08/2019
FT
Tunbridge Wells 1 - 1 Pagham
Saturday 10/08/2019
FT
Corinthian 1 - 2 Little Common
Saturday 10/08/2019
FT
Walton & Hersham 2 - 4 Southall
Saturday 10/08/2019
FT
Horley Town 2 - 2 Bearsted
Saturday 10/08/2019
FT
Egham Town 2 - 2 Lancing
Saturday 10/08/2019
FT
Lordswood 0 - 1 Steyning Town
Saturday 10/08/2019
FT
CB Hounslow United 2 - 1 Sheerwater
Saturday 10/08/2019
FT
Horsham YMCA 2 - 1 Croydon
Saturday 10/08/2019
FT
Saltdean United 6 - 1 Eastbourne United
Saturday 10/08/2019
FT
Chertsey Town 1 - 1 Cobham
Saturday 10/08/2019
FT
Tower Hamlets 2 - 1 Selsey
Saturday 10/08/2019
FT
Chichester City 3 - 1 Erith Town
Saturday 10/08/2019
FT
Hassocks 2 - 0 Langney Wanderers
Saturday 10/08/2019
FT
Arundel 2 - 0 Banstead Athletic
Saturday 10/08/2019
FT
Redhill 2 - 1 K Sports
Saturday 10/08/2019
FT
Glebe 3 - 1 Hollands & Blair
Saturday 10/08/2019
FT
Colliers Wood United 2 - 3 Shoreham
Saturday 10/08/2019
FT
Sheppey United 4 - 1 East Preston
Saturday 10/08/2019
FT
Guildford City 3 - 2 Tooting Bec
Saturday 10/08/2019
FT
Sutton Athletic 3 - 2 Deal Town
Saturday 10/08/2019
FT
Spelthorne Sports 1 - 1 Lingfield
Saturday 10/08/2019
FT
Greenwich Borough 2 - 3 Canterbury City
Saturday 10/08/2019
FT
Crowborough Athletic 1 - 2 Varndeanians
Saturday 10/08/2019
FT
Welling Town 1 - 4 Uckfield Town
Saturday 10/08/2019
FT
Hanworth Villa 3 - 2 Fisher
Saturday 10/08/2019
FT
Beckenham Town 4 - 3 Raynes Park Vale
Saturday 10/08/2019
FT
Team Solent 0 - 3 Portland United
Saturday 10/08/2019
FT
Cowes Sports 0 - 4 Lymington Town
Saturday 10/08/2019
FT
Shaftesbury Town 1 - 4 Knaphill
Saturday 10/08/2019
FT
Fleet Town 2 - 2 Farnham Town
Saturday 10/08/2019
FT
Brockenhurst 0 - 2 AFC Stoneham
Saturday 10/08/2019
FT
Bournemouth FC 2 - 1 Frimley Green
Saturday 10/08/2019
FT
Windsor 0 - 3 Reading City
Saturday 10/08/2019
FT
Bemerton Heath Harleq. 3 - 3 Andover New Street
Saturday 10/08/2019
FT
Ascot United 2 - 2 Badshot Lea
Saturday 10/08/2019
FT
Binfield 3 - 2 United Services
Saturday 10/08/2019
FT
Romsey Town 1 - 5 Hamble Club
Saturday 10/08/2019
FT
Amesbury Town 2 - 7 Christchurch
Saturday 10/08/2019
FT
Westbury United 0 - 1 Fareham Town
Saturday 10/08/2019
FT
Hamworthy United 3 - 0 Bashley
Saturday 10/08/2019
FT
AFC Portchester 2 - 2 Hythe & Dibden
Saturday 10/08/2019
FT
Horndean 5 - 3 Camberley Town
Saturday 10/08/2019
FT
Alresford Town 0 - 0 Baffins Milton Rovers
Saturday 10/08/2019
FT
Cheddar 2 - 3 Bradford Town
Saturday 10/08/2019
FT
Bitton 2 - 1 Bridport
Saturday 10/08/2019
FT
Wellington AFC 1 - 1 Cribbs
Saturday 10/08/2019
FT
Keynsham Town 0 - 1 Brislington
Saturday 10/08/2019
FT
Exmouth 2 - 0 Barnstaple Town
Saturday 10/08/2019
FT
Saltash United 1 - 2 Clevedon Town
Saturday 10/08/2019
FT
Willand Rovers 2 - 1 St Austell
Saturday 10/08/2019
FT
Tavistock 3 - 0 Hengrove Athletic
Saturday 10/08/2019
FT
Shepton Mallet 3 - 1 Cadbury Heath
Saturday 10/08/2019
FT
Bridgwater Town 1 - 0 Hallen
Saturday 10/08/2019
FT
Abingdon United 1 - 2 Brimscombe & Thrupp
Saturday 10/08/2019
FT
Thetford Town 0 - 1 Rothwell Corinthians
Saturday 10/08/2019
FT
Sholing 1 - 0 Tadley Calleva
Sunday 11/08/2019
FT
Barkingside 4 - 1 Stansted
Sunday 11/08/2019
FT
Winslow United 2 - 3 Roman Glass St George
Sunday 11/08/2019
FT
Worcester City 4 - 1 Stone Old Alleynians
Sunday 11/08/2019
FT
Hallam 0 - 2 Staveley MW
Sunday 11/08/2019
FT
Northampton ON Chenecks 2 - 3 Godmanchester Rovers
Sunday 11/08/2019
FT
Kirkley & Pakefield 2 - 2 Wroxham
Sunday 11/08/2019
FT
Hoddesdon Town 2 - 0 Brantham Athletic
Sunday 11/08/2019
FT
West Essex 1 - 2 Whitton United
Sunday 11/08/2019
FT
Erith & Belvedere 1 - 1 Peacehaven & Telscombe
Tuesday 13/08/2019
FT
Burnham 2 - 1 Tring Athletic

Tables

# Team MP D P
1 32 +44 74
2 31 +27 63
3 31 +18 56
4 31 +12 55
5 31 +19 54
18+ GambleAware